Uld frakke med persianerpels

Brand: Joan Fisker Design.dk

Materiale: uld, persianer, skind

Der findes kun denne ene af sin slags, men sig endelig til hvis du har en pels liggende du ønsker at genbruge.

Du er altid velkommen til at kontakte mig på 23427874

Frakken sendes til nærmeste pakkeshop.

4.500,00 kr. Incl moms

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , Tags: , , , , , ,

Beskrivelse

Super smart uld frakke med persianerpels

En uld frakke lidt udover det sædvanlige med persianerpels og skind på lommer og krave. Frakken er dejlig rummelig og alligevel har den et smalt look, fordi persianerpelsstykket ikke går helt ud til siderne. Slidserne giver frakken en lethed.

Jeg (Joan Fisker) havde en persianerpels liggende og tænkte, den må kunne forvandles til noget tidssvarende og lækkert. Jeg er selv vild med resultatet, hvad siger du?  Har du måske også en pels liggende i gemmerne, du kunne tænke dig at få forvandlet, så kig endelig forbi.

PASSION by Joan Fisker

Er en ganske særlig virksomhed. Den holder til i Grønnegade 25 1.sal i Horsens. Når du kommer, træder du direkte ind i et kreativ univers. Hele kollektionen hænger klar til dig, MEN nu ønsker jeg for dig, at du bliver den smukkeste udgave. Derfor kan du få hver enkelt model tilrettet så den passer lige præcis DIG.

Det kan være en anden halsudskæring, længden på nederdelen eller frakken. Måske ønsker du et andet ærme, eller en anden farve. Jeg har rigtig mange metervarer på hylderne, men du er også meget velkommen med dit eget. Så som du kan høre, så er dette mulighedernes verden. Eller Aladdins hule for tøj elskere.

Jeg er selv uddannet tøjdesigner og skrædder, og har nu snart levet af dette i knap 30 år. Det er stadig en kæmpe passion for mig. At kunne få formet et smukt stykke uld til en frakke, eller draperer et stykke silke omkring en smuk kvindekrop.

Det feminine må meget gerne fremelskes i mine modeller, og så elsker jeg naturprodukter som skind, pels, uld, silke, hør, viskose og bomuld.

Ønsker du at se på flere frakker så klik her

PASSION for det hele menneske

Dette er endnu en passion jeg elsker… Kropsterapi… Det kan du læse meget mere om her

Yderligere information

Størrelse