Beskrivelse
Asymetrisk kjole med velour vandfald
En smuk asymetrisk kjole med velour vandfald, der er fantastisk at have på. Den markerer nemlig din sikkelse, samtidig med at du sagtens kan bevæge dig i den. Det lækre velour vandfald øverst på kjolen giver varme og hygge. Ærmerne er i viskose jersey, hvilket der igen giver bevægelses frihed
Du har mulighed for at sætte dit eget præg på kjolen
Joan Fisker både designer og syr alt hvad der hænger i butikken, så find ud af hvad du ønsker og så får du noget helt personligt. Du vil aldrig fortryde det, for det er en helt anden verden, end at blive proppet ned i en standard.
Livet er for kort til halvgode løsninger, giv dig lidt færre ting, men til gengæld noget du kommer til at bruge meget mere. Slut med fejlkøb.
Denne kjole har jeg kun som udstilling, så du vil få en ny syet efter dine mål.
Se flere kjoler her
Jeg glæder mit til at betjene dig 🙂
PASSION by Joan Fisker.dk
Er en virksomhed med butik i Horsens. Jeg, Joan Fisker, er tøjdesigner og skrædder og jeg elsker at fremelske det smukkeste i hver enkelt kvinde. Du fortjener det bedste.
Jeg bruger stort set kun natur produkter, fordi det er det mest behagelige at have på. Silke, bomuld, viskose, uld, skind og pels er mine favoritter. Jeg elsker at fordybe mig i den kreative proces, lade tankerne løbe sit eget løb, bare flyde intiativt med og se hvor processen ender, dette giver typisk et bedste resultat.
Farver giver liv og glæde, det er altid godt at have en bases garderobe, som man så kan pifte op med farver, hvis du ikke ønsker at gå all in på farver.
Her ved mig er du i centrum, jeg ønsker at finde frem til lige præcis det stykke tøj, der giver dig det perfekte look. Med mine knap 30 års erfaring i at klæde kvinder på.
Udover dette har jeg også taget en uddanelse om kropsterapeut. Det kan du læse meget mere om her